Welocalize is hiring a

Romanian Advertising Reviewer

Contractor
Remote
Locație: România, remote (lucru de acasă)
Tip: freelance, part-time, program flexibil

Despre rol:
Căutăm o persoană pasionată și cu experiență în domeniul tehnologiei pentru a se alătura echipei noastre ca Romanian Advertising Reviewer. În cadrul acestui rol, vei avea responsabilitatea de a evalua și nota anunțuri de pe internet pentru a te asigura că acestea sunt relevante, exacte și livrate eficient către utilizatorii finali. Este o oportunitate excelentă dacă îți place să navighezi pe internet, folosești frecvent motoarele de căutare principale și îți place să înțelegi ce își doresc oamenii, doar pe baza câtorva cuvinte-cheie. Dacă îți place să cercetezi subiecte online și îți dorești un job secundar flexibil și distractiv, acest post e perfect pentru tine!

Principalele responsabilități:
- evaluarea calității și relevanței anunțurilor online în limba română
- evaluarea conținutului și plasării anunțurilor pentru a te asigura că acestea îndeplinesc criteriile și instrucțiunile specifice
- oferirea de feedback și sugestii pentru a îmbunătăți calitatea și eficiența anunțurilor
- cercetarea cuvintelor-cheie pentru a înțelege intenția utilizatorilor și a îmbunătăți țintirea anunțurilor
- colaborarea cu echipa pentru a identifica tendințe și a îmbunătăți strategiile de livrare a anunțurilor

Calificări:
- limba română la nivel nativ și o înțelegere foarte bună a culturii românești și a tendințelor online din țară
- limba engleză la nivel avansat pentru comunicare și raportare
- utilizator frecvent al motoarelor de căutare principale și al platformelor de social media
- abilități excelente de cercetare și capacitatea de a analiza informații rapid
- orientare către detalii, cu abilități foarte bune de analiză și rezolvare a problemelor
- conexiune stabilă la internet și un mediu adecvat pentru lucrul de acasă

Candidatul ideal:
- navighează pe internet zilnic și cunoaște diverse platforme online
- are experiență în utilizarea motoarelor de căutare principale, precum Google, Bing etc.
- înțelege ce își doresc oamenii pe baza unor informații minime sau a cuvintelor-cheie
- îi place să cerceteze și să descopere subiecte noi în mediul online
- caută un job flexibil, remote, care poate fi combinat cu succes cu alte angajamente

Beneficii:
- program flexibil, adaptat programului tău
- lucru din confortul propriei locuințe (pe teritoriul României)
- vei obține perspective despre industria de publicitate digitală
- îți vei îmbunătăți abilitățile de cercetare și analiză
- vei face parte dintr-o echipă dinamică și cooperantă

Cum se aplică:
Dacă te interesează această oportunitate captivantă, apasă pe „Apply” mai jos pentru a trimite CV-ul. Te așteptăm!

Please mention you found this job on AI Jobs. It helps us get more startups to hire on our site. Thanks and good luck!

Get hired quicker