- Arteris is hiring a

Legal Support / Asystent Prawny

Kraków, Poland
Full-Time
Legal Support

Arteris enables engineering and design teams at the world’s most transformative brands to connect and integrate today’s system-on-chips (SoCs) that fuel modern innovation.

If you’ve held a smartphone, driven an electronic car, or powered up a smart TV, you’ve come in contact with what we do at Arteris. Here, the future is quite literally in your hands—and when it isn’t, chances are it is flying overhead in a drone, a satellite, or in the cloud at a datacenter!

As a Paralegal, EU Region working in our Polish subsidiary at Arteris, your role will be described below.

Key responsibilities:
  • Contract and file management, regulatory compliance and administrative legal support in multiple jurisdictions in Poland, France and other EMEA jurisdictions.
  • Drafting templates for research, presales, sales, support and other features of Arteris’ business.
  • Software and IP licensing coverage throughout EMEA, assistance with global accounts.
  • Multi-language translation of documents, contracts, policies and templates (English/French/Polish).
  • Resident in-house expert on Polish law, legal practices and intra-EU projects.

Experience requirements / qualifications:
  • At least 5-10 years of licensing, contract, presales and support legal document management.
  • Understands sensitivity and time-urgency of legal requests.
  • Considerable experience with standard contracts such as NDAs, evaluation agreements, licensing agreements, and negotiations of these contracts.
  • Excellent communication skills.
  • Strong online legal research skills and experience.
  • Over 10 years using Microsoft, Adobe, contract management and electronic signature platforms and tools.
  • Willingness to serve multiple regions, company groups and cultures, including flexible work hours.
  • Strong writing, detail orientation, and drafting abilities.
  • Self-starter work ethic; results-orientation; completion of tasks on time and with high quality.
  • Effective international collaboration experience.

Education requirements:
  • Completion of college and quality law or paralegal schools and universities.
  • Legal or Paralegal Degrees in high quality Polish/EU universities appropriate for advanced legal work.

About Arteris:
Arteris is a leading provider of system IP for the acceleration of system-on-chip (SoC) development across today’s electronic systems. Arteris network-on-chip (NoC) interconnect IP and SoC integration automation technology enable higher product performance with lower power consumption and faster time to market, delivering better SoC economics so its customers can focus on dreaming up what comes next.
With over 250 employees with headquarters in Silicon Valley and offices around the globe, we are a catalyst for SoC innovation so companies ranging from startups to the biggest technology market leaders can effectively create new products with proven connectivity flexibility and ease.  Learn more at arteris.com.

Notes:
Please provide resume in English.
Valid work permit in Poland or EU is required.

Asystent prawny

Arteris umożliwia zespołom inżynieryjnym i projektowym w najbardziej zaawansowanych na świecie firmach projektujących systemy elektroniczne na realizację złożonej komunikacji pomiędzy komponentami wirtualnymi IP i na integrowanie współczesnych układów typu system-on-chip (SoC), które leżą u podstaw nowoczesnych innowacji.

Ten, kto posiada smartfon, jeździł elektrycznym samochodem lub korzysta ze smart TV, zetknął się z tym, czym zajmuje się firma Arteris. Tutaj przyszłość znajduje się dosłownie w Twoich rękach, a jeśli tak nie jest, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeleci nad Tobą w dronie, satelicie lub samolocie, albo też sięgasz po nią wykorzystując zasoby w chmurze centrum danych!

Stanowisko asystenta prawnego na region UE/EMEA powstaje w polskim oddziale amerykańskiej firmy Arteris Inc.

Kluczowe obowiązki:
  • Zarządzanie umowami i dokumentacją, weryfikacja zgodności z przepisami i administracyjne wsparcie prawne w jurysdykcjach w Polsce, Francji i innych jurysdykcjach Unii Europejskiej i regionu EMEA.
  • Tworzenie szablonów badań analitycznych, przedsprzedaży, sprzedaży, wsparcia i innych funkcji działalności firmy Arteris.
  • Licencjonowanie oprogramowania i własności intelektualnej w całym regionie UE/EMEA, dostarczanie wsparcia prac firmy w tym zakresie w przypadku globalnych kont klientów.
  • Wielojęzyczne tłumaczenie dokumentów, umów, kontraktów i szablonów (angielski/francuski/polski).

Doświadczenie zawodowe i kwalifikacje:
  • Posiadanie wiedzy w zakresie polskiego prawa, praktyki prawnej i projektów wewnątrzunijnych.
  • Co najmniej 5-10 lat doświadczenia zawodowego w zakresie licencjonowania, przygotowywania kontraktów i umów sprzedaży i przedsprzedaży, oraz wsparcia w zarządzaniu dokumentami prawnymi.
  • Rozumienie pilności i ważności przygotowywanych wniosków prawnych.
  • Duże doświadczenie w zakresie standardowych umów, takich jak umowy NDA, umowy ewaluacyjne, umowy licencyjne oraz w prowadzeniu negocjacji tych umów.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Umiejętności i doświadczenie w zakresie badań prawnych w Internecie.
  • Ponad 10 lat korzystania z platform i narzędzi Microsoft, Adobe, zarządzania umowami i podpisami elektronicznymi.
  • Gotowość obsługi klientów w różnych regionach geograficznych, grup firm, różnych kultur, i powiązana z tym akceptacja elastycznych godzin pracy (w przypadkach, kiedy będzie to wymagane).
  • Umiejętność pisania tekstów prawniczych, przywiązywanie uwagi do szczegółach, umiejętności protokołowania.
  • Etyka pracy oparta na samodzielnym prowadzeniu prac; ukierunkowanie wysiłków na jak najefektywniejsze osiągnięcie wyników, terminową realizację zadań i ich wysoką jakość.
  • Efektywne doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej.

Wykształcenie:
  • Ukończenie wyższych studiów prawniczych.
  • Posiadanie tytułów prawniczych lub asystenta prawnego uzyskanych na wysokiej klasy uniwersytecie w Polsce lub Unii Europejskiej, odpowiednie do samodzielnej zaawansowanej pracy prawniczej.

O firmie Arteris:
Firma Arteris jest wiodącym dostawcą systemowych rozwiązań IP służących przyspieszaniu opracowywania i rozwoju systemów na chipie (SoC) we współczesnych systemach elektronicznych. Komponenty IP komunikacji Network-on-Chip (NoC) oraz związane z nimi metody automatyzacji integracji SoC oferowane przez Arteris umożliwiają uzyskanie bardziej efektywnych parametrów pracy systemu przy niższym zużyciu energii, a także pozwalają na wprowadzanie produktu na rynek w znacznie krótszym czasie, pozwalając producentom na obniżenie globalnego kosztu projektowania i produkcji SoC.
Zatrudniając ponad 250 pracowników z siedzibą w Dolinie Krzemowej i biurami na całym świecie, Arteris jest katalizatorem innowacji w dziedzinie projektowania systemów na chipie, dzięki czemu firmy, od start-upów po największych liderów rynku technologicznego, mogą efektywnie opracowywać nowe produkty w oparciu o sprawdzone wysoko konfigurowalne i łatwe w zastosowaniu rozwiązania. Więcej informacji znajduje się na stronie arteris.com.

Uwagi:
Prosimy przesłać CV w języku angielskim.
Wymagane jest ważne pozwolenie na pracę w Polsce lub na terenie Unii Europejskiej.

Please mention you found this job on AI Jobs. It helps us get more startups to hire on our site. Thanks and good luck!

Get hired quicker